Friss hírek
Felelős állattartás

FELELŐS ÁLLATTARTÁS

Húsvét közeledtével sokan hirtelen felindulásból húsvéti nyuszi vásárlásra adják a fejüket, mert "olyan cuki".

Mielőtt kis nyulat vásárolnak gondoljanak át alaposan néhány dolgot:

• A Húsvét néhány napos ünnep. Mi lesz utána a nyuszival?
  • A nyúlnak még rövid távon sem mindegy, hogy mivel és hogyan tápláljuk (fő tápláléka nem a zöldség!, hanem a széna)!
  • Helytelen táplálás esetén nagyon gyorsan megbetegednek és hamar elpusztulnak.
  • A kis nyuszi fél év alatt megnő és már nem "kis nyuszi" lesz, hanem komoly rágcsáló.
  • Szobai tartásmód esetén is szükséges megfelelő ketrec, vagy karám, mert egyébként a nyuszi sok mindenben kárt tehet.
  • A nyúl rágcsáló, folyton növő metsző fogai folyamatos koptatást igényelnek (s ez lehet a szék lába, a fal a sarkokon, stb.).
  • A nyulak szobai körülmények között átlagosan 6 évet élnek.
  • A nyuszik számára sok szobanövény mérgező!
  • A nyuszit 1-2 napnál hosszabb időre nem lehet magára hagyni. Naponta etetni, itatni kell, két naponta almot cserélni.
  • A szoba nyuszit naponta legalább két órára ki kell engedni a ketrecéből, hogy mozgás igényét ki tudja élni.
  • Tanítani hívó szóra, figyelmeztetésre, sok minden másra is érdemes. Ezek sok időt vesznek igénybe!
  • Szóval a NYUSZIVAL NAGYON SOKAT KELL TÖRŐDNI, EZÉRT JÓL GONDOLJUK MEG A VÁSÁRLÁST!
Ha Húsvét idején mégis "nyuszizni" szeretnének a gyerekek, használjuk ki az állatkertek, farmok, tanyák és egyéb gyermek rendezvények adta alkalmi "állatsimogató" lehetőségeket!
Képtalálat a következőre: „kellemes húsvéti ünnepeket”