Túrautak, tanösvények

Túraútvonalak:

Ásotthalmi Láprét

A túraútvonal hossza 8,9 km. Az útvonal csipaki bekötőúton a Madarásztavi csatornáig halad, majd a csatorna mellet az Észak Tanaszi-semlyékig, semlyék keleti később a nyugati oldalán északi irányba haladva a Kissori betonútig, a betonútról a Balog sori földúton, majd arról nyugati irányba letérve Királyhalmi Iskolához, az Ásotthalmi Lápréthez (Csodarét) érkezik.

Tanaszi-semlyék

A túraútvonal hossza 7,5 km. A csipaki bekötőúton a Madarásztavi csatornáig majd azt követve a Tanaszi-semlyékig halad az útvonal, onnan délre fordulva a Pap lapos érintésével tér vissza a kiinduló ponthoz.

Nagyszéksós-tó

Az útvonal hossza 8,5 km. A túraút a Csipak semlyéket kerülve a Madarász-tavi csatorna mellett haladva jut el a Madarász-tóhoz. Onnan tanyák között kanyargó úton vezet a kijelölt túraútvonal a Nagyszéksós-tóhoz.

Nagyszéksós-tó - Ásotthalmi Láprét

A két védett területet összekötő kerékpártúra útvonal, hossza 12 km.

Tanösvények:

Lásd a természetismereti foglalkozásoknál!