Kiállító és Bemutatóhelyek

Erdészeti és Iskola Múzeum és Tanulmányi erdő

6783 Ásotthalom, Kiss Ferenc krt. 76.   Tel.:62/291-522

Ásotthalmon a Bedő Albert Középiskola, Erdészeti Szakiskola épületében kapott helyet az erdészeti, iskolatörténeti kiállítás, amelyet Dr. Gaskó Béla készített a centenáriumi ünnepségre. A kiállítás négy helyiségből áll. Az előtérben az iskolaalapítók mellett az iskolaalapítás néhány irata és a további három egykori erdőőri iskola bemutatása kapott helyet. A legnagyobb teremben az iskola 1945 előtti története mellett az egykori erdészeti és vadászati gyűjtemény fennmaradt darabjai láthatók. A mellette levő szobában az 1945 utáni iskolatörténet anyaga mellett a fakitermelés régi és modernebb eszközeiből összeállított gyűjteményt helyeztek el. Külön helyiségben mutatják be a környék növény- és állatvilágának jellegzetes fajait. A kiállítás előzetes bejelentés után szabadon látogatható.

Tisza-Völgyi Bemutatóház

A szegedi Fehér-tó és a Pusztaszeri TK természeti értékeit mutatja be a Tisza-völgyi Bemutatóház, mely április 1. és november 15. között állandó nyitvatartással várja vendégeit az E5-ös főútvonal 157-158-as km-szelvényénél (kedd-péntek 10-15h; szombat 10-12h).

Aranyszöm Rendezvényház

6782 Mórahalom, Röszkei út 1.            Tel./Fax: +36 (62) 280-294

Web: http://www.rendezvenyhaz.morahalom.hu/

A Rendezvényház időről-időre bemutatja elsősorban a mórahalmi, az itt élő művészeket, helyet, lehetőséget biztosít az induló, fiatal, tehetséges térségi képzőművészeknek, Szeged rangos művészeinek a bemutatkozásra. A rendezvényházban rendezett kiállításokon a legkülönbözőbb képzőművészeti ágak jelennek meg (festészet, fafaragás, fotó, textil, szobrászat, tűzzománc, stb.).

Homokháti Tájház

6782 Mórahalom, Zákányszéki út 5.       Tel./Fax: +36 (62) 280-294

Fontos Sándor tárlat

6794 Üllés, Felszabadulás u. 53.      Tel.: 62/582-030

Alkotóház

6794 Üllés, Felszabadulás u. 10.        Tel.: 62/582-040, Fax: 62/582-040

Web: www.ulles.hu

Helytörténeti ház

6794 Üllés, József A. u. 2.